Nasz ośrodek konferencyjny, konferencje, szkolenia pracownicze i wyjazdy integracyjne

Nieoficjalny blog ośrodka konferencyjnego: tu piszemy o spotkaniach integracyjno szkoleniowych i konferencjach w naszym hotelu.


Nasz ośrodek konferencyjny, konferencje, szkolenia pracownicze i wyjazdy integracyjne

Wesprzyj swój rozwój zawodowy – garść sugestii od rekruterów

Namówiliśmy wiodącego menedżera z uznanego i znanego portalu rekrutacyjnego szukampracy.pl do napisania felietonu dot. bieżącej sytuacji osób szukających zatrudnienia. Tu poznasz opinie naszego gościa.

Każdy z nas wie, jak orientacyjnie przedstawia się list motywacyjny oraz jakimi środkami go stworzyć. Na stronach internetowych mamy sposobność znaleźć mnóstwo już opracowanych szablonów tego typu listów, a także wskazówek oraz rad mówiących o tym, w jaki sposób odpowiednio je skonstruować, jakie dane w nich umieścić, jak zadbać o oprawę techniczną i tym podobne. Ale czy rozmyślałeś kiedykolwiek przez chwile nad kwestią, czym w rzeczywistości jest dyskutowany dokument, jak się prezentuje i z jakich przyczyn się go przedkłada?

List motywacyjny stanowi rozwinięcie curriculum vitae, czyli CV. Przyczyną przekazania pracodawcy listu motywacyjnego jest zaprezentowanie własnej kandydatury, tzn. nabytych umiejętności, predyspozycji i doświadczenia. Oczywiście w liście motywacyjnym nie deliberujemy o wszystkich swoich zaletach. Wynotowujemy wyłącznie te kwalifikacje, które mogą się okazać celowe na stanowisku, o które zabiegamy. Tak więc w liście przekazywanym podczas rekrutacji zawieramy jedynie najważniejsze elementy, gdyż to dokładnie one będą przydatne dla niedoszłego pracodawcy podczas rekrutacji.

W liście motywacyjnym trzeba napisać, z jakich powodów zaciekawiłeś się określonym stanowiskiem i dowieść, że to konretnie Ty najlepiej zasługujesz na jego objęcie. W piśmie należy uzasadnić, dlaczego walczysz o tę, a nie inną pracę w tej właśnie spółce. List tego rodzaju ma też pokazywać, że wiesz, czym zajmuje się spółka, w której zamierzasz pracować. Pisząc list motywacyjny, warto również powołać się na dotychczasowe doświadczenie (jeśli takowym możemy się poszczycić), a zatem poprzednie miejsca pracy, odbyte praktyki, kursy, rozwijane umiejętności i tak dalej.

Jeżeli już określiliśmy, co wnosi list motywacyjny oraz jakiego charakteru przyświeca mu cel, warto pochylić się nad tym, jak wygląda list motywacyjny. List motywacyjny należy tworzyć komputerowo – tym sposobem będzie schludny i przystępny. Nie powinien przekraczać kartki A4. Powinien zawierać standardową strukturę: introdukcja, rozwinięcie i część końcowa. Pisząc omawiany list, wypada pamiętać o właściwej formie, zwrotach grzecznościowych oraz właściwej edycji pisma (wyrównanie tekstu, usunięcie błędów składu, odpowiednie zastosowanie fontów itd.).

Pamiętaj o tym, że list motywacyjny dedykuje się dla konkretnego odbiorcy. Stąd zabiegając o stanowisko, nigdy nie kopiujemy tego samego listu motywacyjnego, tylko za każdym razem tworzymy dedykowany list oficjalny, odpowiedni do miejsca pracy, o jakie się staramy.

Autor: Darmowe szukampracy.pl

Comments are closed.